MMP

Pierwszy weekend września to już tradycyjnie sprawdzian dla młodzieżowej sceny Ultimate Frisbee. W tym roku rywalizacja o tytuł mistrza odbyła się po raz pierwszy w Starogardzie Gdańskim. Young Brave Beavers wrócił z tytułem młodzieżowego V-ce Mistrza Polski.

Rozgrywki w grupie.

W grupie A, typowani byliśmy na zajęcie 1 miejsca – tak też się stało. Bez większych przeszkód nasi zawodnicy zmierzyli się z zespołami: 71 Wratislavia Wrocław (13-0), a potem z Ohana Płock (13-3). Trochę mocniejszy mecz rozegraliśmy z drużyną Grandmaster Flesh(13-5). Spotkanie na szczęście obyło się bez kontuzji i bez większych przeszkód wygraliśmy grupę i zagraliśmy z Młodzieżową Akademią Ultimate (numerem dwa w grupie B), gdzie tez nie daliśmy się wygrywając 10-6.

Trudno jest utrzymać tytuł.

Podobnie jak przed rokiem w finale spotkaliśmy się z zaprzyjaźnioną drużyną Flow Junior Wrocław. W ubiegłym roku to my zabraliśmy im tytuł Mistrza. W tym roku po intensywnym finale i prowadzeniu przez nas przez większość czasu, zdobyciu widowiskowego punktu w wykonaniu kapitana Patryka Pawlickiego robiąc „The Greatest” do rąk Sebastiana Mańczaka. Przez nasze rozluźnienie przeciwnicy skutecznie odrobili stratę i wyszli na prowadzenie. Jednak zbyt mała ilość czasu nie pozwoliła bobrom na powrót. Co więcej straciliśmy tytuł mistrza, a staliśmy się przez najbliższy rok młodzieżowymi V-ce Mistrzami Polski.

Podsumowując 

Przetrenowany sezon i ostateczny wynik pokazał, ze nie można się zatrzymywać i cały czas iść do przodu, konkurencja nie śpi. Mimo 2 miejsca cieszymy się z wyniku i gratulujemy przeciwnikom. Cieszy nas fakt ze mamy kilka obiecujących „dzików”, którzy już za kilka miesięcy pokażą zdecydowany pazur. Patrząc na wszystkie zespoły cieszy nas fakt, że warszawska scena prowadzi działania na młodzieżowej scenie i pewnie już za rok będzie większa rywalizacja na podium.

 

Wyjazd współfinansowany ze środków publicznych gminy Dopiewo
Michał Juskowiak

Share this post