Mimo obaw przed korona wirusem, odbyły się 7 marca, we Wrocławiu, IV Młodzieżowe Halowe Mistrzostwa Polski. W rozgrywkach udział wzięło 8 zespołów z Wrocławia, Szczecina, Warszawy, Płocka i Dopiewa. Zespół Brave Beavers z Dopiewa w tym roku miał przed sobą trudne zadanie – obronić tytuł zdobyty przed rokiem.

W fazie grupowej zmierzyliśmy się z drużynami: Flow Junior Blue two Wrocław, Sky This Warszawa i 71 Wratislavia. Zgodnie z planem wyszyliśmy z grupy z pierwszego miejsca, dostając się do pół-finału – mówi Adam Łepak, trener dopiewskiego zespołu Young Brave Beavers. Walkę o wejście do finału stoczyliśmy z płockim Mad Hatters, który niełatwo „oddał skórę”. Ostatecznie to Bobry awansowały, a zespół z Płocka został brązowym medalistą.

Już trzeci rok z rzędu w finale spotkały się zespoły Young Brave Beavers i Flow Junior Wrocław White. Jednak w tym roku wrocławska drużyna była zdecydowanie bardziej zdeterminowana. W połączeniu z drobnymi błędami zawodników z Dopiewa musiało to skutkować zwycięstwem reprezentantów Dolnego Śląsk i przekazaniem pucharu – mówi Michał Juskowiak, manager Brave Beavers. Ostatecznie finał zakończył się 16-7 dla Wrocławia, a Brave Beavers zostało Młodzieżowym Halowym V-ce Mistrzem Polski. Kolejne spotkanie tych zespołów odbędzie we wrześniu podczas Mistrzostw Polski na trawie. Nasza zawodniczka Maria Wolańczyk została uznana za najbardziej wartościową zawodniczkę mistrzostw.

Share this post